Sprzęt hokejowy

Full Hockey Equipment Polski.png
 

Dobór, dopasowanie i zakupy

Sprzęt hokejowy jest sprzedawany w różnych częściach, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie dla każdego gracza. Ogólnie rzecz biorąc, sprzęt hokejowy ma rozmiary „młodzieżowe” (3-8 lat), „junior” (7-13 lat), „średniozaawansowane” (12-14 lat) i „senior” (14 lat i więcej ). Najlepiej robić zakupy z obecnym hokeistą, aby mógł przymierzyć różne przedmioty. Powiązaliśmy różne elementy sprzętu hokejowego z lokalnym sklepem sklephokejowy.com w Szczecinie i Sport Rebel w Poznaniu. Linki prowadzą do sprzętu młodzieżowego lub juniorskiego. Niekoniecznie zalecamy zakup tych konkretnych elementów wyposażenia. Zamiast tego chcieliśmy dać Ci ogólne pojęcie o ogólnym wyglądzie i gdzie znaleźć każdy element.

Nowy sprzęt potrzebuje trochę czasu, aby się „włamać” i stał się bardziej elastyczny. Spróbuj założyć sprzęt w domu i chodzić po okolicy, aby przyzwyczaić się do wagi i dotyku sprzętu hokejowego. Bardzo młodzi gracze mogą uważać sprzęt hokejowy za nieporęczny, dlatego najlepiej jest tarzać, siadać, wstawać i skakać, mając na sobie sprzęt hokejowy w domu.

Odpowiednio dopasowany sprzęt hokejowy jest ważnym aspektem rozwoju umiejętności hokejowych. Wiele dzieci obawia się ryzykować podczas zabawy, ponieważ upadek może być dość bolesny i niepokojący bez sprzętu do gry w hokeja. Nosząc sprzęt hokejowy, gracze są bardziej pewni siebie iz entuzjazmem próbują nowych umiejętności.

Łyżwy hokejowe, kaski i kije

Dla hokeisty odpowiednie łyżwy hokejowe, kask z pełną klatką i łyżwy hokejowe są niezbędne do rozwoju umiejętności i bezpieczeństwa. Jeśli Twoje dziecko dopiero uczy się jeździć na łyżwach, noszenie rolek rekreacyjnych jest całkowicie dopuszczalne. Jednak z czasem zalecamy zakup łyżew hokejowych, aby pomóc im rozwinąć zwinność i umiejętności związane ze sportem.

Łyżwy hokejowe

Łyżwy hokejowe są zaprojektowane specjalnie do tego sportu i pozwalają graczom na szybkie zatrzymywanie się, ruszanie i zmianę kierunku. W przeciwieństwie do łyżew figurowych i większości rolek rekreacyjnych, łyżwy hokejowe nie mają kostek. Mają mocno zakrzywione, krótkie ostrze, które często może wydawać się niestabilne dla nowych graczy. Ważne jest, aby łyżwy hokejowe miały właściwy rozmiar, odpowiednią sztywność buta do umiejętności gracza i dobrze zawiązane.

Łyżwy hokejowe, które są zbyt luźne lub zbyt ciasne, mogą powodować ból, dyskomfort lub owrzodzenia. Zawodnik powinien mieć około 3-4 mm odstępu między palcami a przodem łyżwy podczas stania. Jeśli zamierzasz kupić łyżwy z „przestrzenią do wzrostu”, zalecamy zakup łyżew o połowę większych niż jest to obecnie konieczne. Łyżwy dla początkujących graczy powinny być bardziej miękkim, bardziej elastycznym materiałem w porównaniu do łyżew dla zaawansowanych graczy. Młodzi gracze mogą być nieszczęśliwi podczas jazdy na łyżwach, które są zbyt sztywne w stosunku do ich umiejętności. Podczas wiązania łyżwy hokejowej upewnij się, że pięta stopy jest jak najdalej z tyłu. Zawiąż mocno łyżwy, ale zachowaj pewną elastyczność kostki; gracz powinien być wygodny. Jeśli występuje wyraźna pronacja w kostce, jest prawdopodobne, że łyżwy powinny być mocniej związane.

Większość nowych łyżew należy naostrzyć, zanim gracz wejdzie na lód. W przypadku młodych graczy ich łyżwy nie muszą być często ostrzone, każde 15 do 20 godzin przebywania na lodzie wymaga ostrzenia. Zalecamy zabranie łyżew do Lodowiska Szczecin w celu ich ostrzenia.

Kaski hokejowe

Kaski hokejowe z pełnymi klatkami chronią przed urazami głowy i twarzy. Chociaż nie ma prawdziwej ochrony przed poważnymi urazami mózgu lub głowy, podczas gry w hokeja na lodzie niezbędny jest odpowiednio dopasowany kask. Aby upewnić się, że kask jest odpowiednio dopasowany, załóż go na gracza i upewnij się, że kask nie pozostawia przestrzeni między głową a ochraniaczami. Obracając głowę w lewo lub w prawo, skóra na czole powinna się swobodnie przesuwać. Upewnij się, że podbródek klatki dobrze przylega do brody gracza, a pasek podbródkowy jest zapięty i odpowiednio napięty. Kaski i klatki można kupić osobno, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie.

Kije hokejowe

Zakup kija hokejowego po raz pierwszy może wydawać się skomplikowany. Przy zakupie kija hokejowego należy wziąć pod uwagę trzy główne czynniki: poręczność, długość i elastyczność. Pozostałe czynniki zależą od osobistych preferencji. Dla bardzo młodych graczy dostępne są drążki o płaskim ostrzu, które mogą być używane zarówno dla graczy praworęcznych, jak i leworęcznych. To dobra opcja dla dzieci w wieku do pięciu lat. Nie jest niczym niezwykłym, że gracz pisze prawą ręką i gra leworęcznym kijem. Jeśli nie masz pewności co do ręki gracza, najlepiej go przetestować! Połóż kij na ziemi i poproś, aby go podniósł. Zazwyczaj gracze sięgają ręką, którą będą trzymać na górze kija. Jeśli sięgną lewą ręką, zagrają prawym kijem. Określenie długości kija hokejowego jest dość proste. Kiedy zawodnik stoi bez łyżew, połóż czubek kija na ziemi między stopami zawodnika, ustawiając kij pionowo na ciele. Koniec kija powinien kończyć się na nosie gracza. Gdy gracz ma założone łyżwy, umieść kij w tej samej pozycji i powinien kończyć się na brodzie gracza. Kije hokejowe są sprzedawane jako kije młodzieżowe (~ 20-40 flex), kije junior (~ 30-50 flex), kije pośrednie (~ 55 i 70 flex) oraz kije dla seniorów (~ 65 flex i więcej). Im wyższa liczba, tym sztywniejszy drążek. Ponieważ młodzi zawodnicy są dość mali, powinni używać mniejszego flexu niż dorośli. Zawodnik powinien być w stanie lekko zgiąć kij bez większego wysiłku trzymając go w „pozycji hokejowej” i przykładając do niego trochę ciężaru. Spróbuj znaleźć kij, który wygina się odpowiednio do wagi gracza i ma prawidłowy wzrost. Jeśli kij jest zbyt długi i przycięty, aby dopasować się do wzrostu gracza, prawdopodobnie zmieni to wygięcie drążka i sprawi, że będzie bardziej sztywny.

Nagolenniki, ochraniacze na łokcie i rękawice hokejowe

Nagolenniki chronią goleni i kolana przed kontaktem z krążkami, kijami i lodem. Zawodnicy mają trudności z treningiem bez stosowania nagolenników, ponieważ często upadają lub ślizgają się po lodzie na kolanach, co może być bolesne bez ochrony sprzętu hokejowego. Nagolenniki powinny być dopasowane od kolan do górnej części stopy. Ochraniacze na łokcie często chronią graczy, gdy spadną na lód. Upewnij się, że ochraniacze na łokcie mają prawidłowy rozmiar, ponieważ nieprawidłowy rozmiar utrudni ruch ramion lub nie ochroni gracza. Rękawice hokejowe chronią palce, dłonie i nadgarstki hokeisty. Jest to ważny element dla nowych graczy, którzy często upadają.

Ochraniacze na szyję, ochraniacze na ramiona i spodnie hokejowe

Odpowiednio dopasowana osłona karku powinna zakrywać odsłoniętą skórę szyi pomiędzy koszulką zawodnika a kaskiem. Ochraniacze na szyję najczęściej chronią graczy przed otarciami spowodowanymi wysokimi patykami. Ochraniacze na ramiona zakrywają ramiona, klatkę piersiową, górną część pleców i ramiona. Upewnij się, że poduszki naramienne nie są zbyt duże ani zbyt małe, ponieważ może to uniemożliwić naturalny ruch gracza. Spodnie hokejowe to szorty ze sztywnymi obszarami, które chronią dolną część pleców i przednie nogi gracza. Podczas zakładania spodni hokejowych ważne jest, aby upewnić się, że są one odpowiednio zawiązane w pasie, aby nie spadły, gdy gracz jest na lodzie.

Jocks, Jills and Suspensory

Jocks (dla mężczyzn) i jills (dla kobiet) chronią krocze gracza i okolice miednicy. Chociaż jest to pozornie proste, zamieszanie powstaje z powodu mocowania skarpet hokejowych. Szelki do skarpet hokejowych są powszechnie określane jako pas do pończoch. Zarówno rajstopy, jak i leginsy można kupić oddzielnie od pasa do pończoch, z pasem do pończoch lub w stylu szortów. Pas do pończoch mocuje się do skarpet hokejowych za pomocą plastikowych / metalowych klipsów, a spodenki mocuje skarpetki hokejowe za pomocą rzepów.


Bądź częścią naszego zespołu

Koszulki i getry hokejowe

Getry hokejowe zakrywają nagolenniki gracza i mocowane do szelek hokejowych noszonych pod spodniami hokejowymi. Chronią graczy przed skaleczeniami i zimnem oraz zapewniają tarcie, aby zapobiec ślizganiu się, gdy gracz upadnie na kolana. Zazwyczaj koszulka hokejowa

Twojej drużyny jest noszona tylko na meczach hokejowych, ale Szczecińscy Northstars mogą nosić koszulki drużynowe i getry na każdym treningu. Szczecińscy Northstars kilka razy w roku składają zamówienia na ochraniacze i koszulki dla zawodników w naszym programie.